گریت

گریت فولادی

کلمه گريت به معني شکسته شده است و منظور از گريت در صنعت بلاستينگ آن دسته از ساچمه هايي است که با استفاده از شيوه هاي خاص شکسته شده و پس از عمليات حرارتي با سختي هاي مختلف توليد مي گردند. در واقع گريت، ساچمه شکسته شده در اندازه هاي مختلف مي باشد که داراي شکل نامنظم و زاويه دار مي باشد. گريت ها به دليل داشتن لبه هاي تيز از خاصيت برندگي بيشتري نسبت به ساچمه ها برخوردارند. بنابراين هرگاه قرار باشد ضربه روي سطح قطعه قوي باشد از گريت استفاده مي شود. براي مثال قسمت اعظم خطوط انتقال نفت قبل از عمليات عايقکاري بوسيله قير، توسط گريت آماده سازي سطحي مي شوند.

ين ماده ساینده جهت توليد سطوح خشن و زبر مناسب مي­باشد. سرعت بسيار بالايي در رنگ­برداري و حذف انواع آلودگي هاي سطحي از انواع فلزات ريختگي را دارد. ماهيت زاويه دار گريت، سطوح را مناسب براي پذيرش رنگ، لعاب و ديگر پوشش ها مي سازد.

گریت نیز در اندازه هاي مختلف و مطابق با استاندارد بين المللي  SAE J444  توليد و بسته بندي مي گردد و در نهايت در کوره هاي مخصوص، عمليات حرارتي شده و براساس نياز مشتري و نوع کاربرد، در سختي هاي متنوع توليد مي شود.  در جدول شماره 1 تقسيم بندي انواع گريت مطابق با اين استاندارد نشان داده شده است.
Untitled-2

teble grit

 

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید محصولات ما را در تلگرام دنبال کنید
Open chat
سلام
وقتتون بخیر .
سلطانی هستم .
چطور میتونم کمکتون کنم؟