کاتالوگ محصولات

ساچمه فولادی:

يکي از مهمترين مواد مصرفي در صنعت بلاستينگ، گلوله (shot)  يا ساچمه هاي فلزي است که عنوان شات بلاستينگ نيز به همين دليل به اين روش اطلاق مي گردد. در اين روش از مواد فلزي گرد و کروي که اصطلاحا ساچمه ناميده مي شود، جهت تميزکاري قطعات استفاده مي شود.

ساچمه فولادي تولیدی این شرکت پس از ذوب مواد اولیه دركوره القايي به وسيله دستگاه اسپكترومتر كنترل ميشود تا آنالیز ذوب   مطابق با استاندارد   BS EN ISO 11124-3 باشد تا به بهترین حالت موردنظر و مطلوب برسد.

سايز يا گريد ساچمه فولادي مشخص كننده ويژگيهاي نهايي سطوح فلزي مي باشند كه تحت عمليات بلاست قرار گرفته اند .شكل كروي ساچمه فولادي باعث تسريع عمليات بلاست مي باشد .ساچمه هاي فولادي كوچكتر ، سطوح را بهتر پوليش كرده و سطوح صافتري را ايجاد مي كنند .ساچمه هاي بزرگتر سطوح را به صورت خشن تميز كرده و سطوح زبرتري را ايجاد مي كنند . لازم به ذکر است که علاوه بر سختی و سایز ساچمه مورد استفاده در عملیات شات بلاست سختی و نوع آلیاژ قطعه مورد نظر و میزان قدرت توربین مورد استفاده در دستگاه شات بلاست تاثیر گذار است که در بخش مهندسی انتخاب نوع ساچمه حتما باید لحاظ گردد.بسته به سختي و تراكم  ( دانسيته )  ساچمه فولادي تا  3000  بار قبل از تعويض ،  قابل استفاده مي باشد.

طبقه بندی ساچمه ها مطابق با اندازه هاي استاندارد بين المللي انجام مي شود که يکي از مهمترين استانداردها در اين خصوص استاندارد  SAE J444 مي باشد. در اين استاندارد ساچمه ها بر اساس اندازه و قطرمطابق با جدول شماره1 تقسيم بندي مي گردند

 

steel-shot-steel-grit-size

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید محصولات ما را در تلگرام دنبال کنید
Open chat
سلام
وقتتون بخیر .
سلطانی هستم .
چطور میتونم کمکتون کنم؟